środa, 25 maja 2016

Stawianie balustrady plastikowe na plot i bramę ze sztachetek nie zada zezwolenia na to ani komunikowania tego faktu gminie poza wyjątkowymi wypadkami.

Budowa ogrodzenia z plastiku na ogrodzenie i furtę ogrodzeniowa nie wymaga pozwolenia na to ani komunikowania tego faktu starostwu powiatowemu oprócz szczególnych przypadków.

Ogrodzenie Winylowe na ogrodzenie i bramkę sztachetowa nie przewyższające poziomu 2,2 m umieszczane pomiędzy dwoma ościennymi nieruchomościami nie zadają żadnych formalności biurowych. Dotyczy to tez ogrodzeń tymczasowych ochraniających plac budowy.

    Zgłoszenia trzeba dokonać gdy:
  1. budowa ogrodzenia od strony ulicy, torów kolejowych a także innych miejsc publicznych (nie tyczy się to ogrodzeń w pobliżu dróg prywatnych oraz wewnętrznych nie będących drogami powszechnymi)
  2. budowa ogrodzenia przekraczającego 2,2 m wielkości bez względu na położenie ogrodzenia.
  3. Zgłoszenia budowy balustrady z plastiku na plot i bramę ze sztachetdokonuje się w miejscowym starostwie powiatowym albo urzędzie miasta.
  4. Zgłoszenie zamiaru stawiania płotu powinno zawierać gatunek ogrodzenia, sposób przeprowadzenia jego montażu oraz zaplanowany dzień startu budowy.
  5. Niezależnie od zgłoszenia należy dołączyć oświadczenie o prawie do dysponowania posiadłością w zamiarach budowlanych oraz jeśli jest to wymagane przez starostwo zarys ogrodzenia.

Czasem do budowy ogrodzenie z plastyku na ogrodzenie i bramkę sztachetowa wymagane są dodatkowe uzgodnienia tj. np. akceptacja administratora drogi na miejsce zjazdu.

Konstrukcje płotu można rozpocząć po 30 dobach od momentu zgłoszenia planowania jego konstrukcji, o ile urząd nie wniesie wcześniej protestu. Sprzeciw może powstać w sytuacji, jak planowane balaski Winylowe na plot i bramę ze sztachet jest nieadekwatne z uzgodnieniami lokalnego planu zagospodarowania przestrzennego np. może być w pasie drogowym planowanej szosy. W przypadku kiedy proponowane sztachety z Winylu na ogrodzenie i furtę ze sztachetmoże zagrażać bezpieczeństwu ludzi ewentualnie mienia, np. poprzez ograniczanie widoczności, budowa takiego ogrodzenia może potrzebować uzyskania pozwolenia na jego budowę. Zgłoszenie zamysłu konstrukcji ogrodzenia jest ważne przez czas dwóch lat. Brak zainicjowania robót przez ów czas skutkuje odwołaniem zgłoszenia oraz w wypadku ochoty zbudowania ogrodzenia potrzebne staje się ponowne zgłoszenie tego faktu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz