wtorek, 24 maja 2016

Długowieczne płoty z drewna

Długowieczne ogrodzenia z drewna

Nieodpowiednio zabezpieczone płoty drewniane ekspresowo się dewastują oraz mogą nieodwołalnie zgubić swój pierwotny wdzięk i cechy. Decydując się na zastosowanie drewna na ogrodzenie warto poznać typy konserwacji i konserwacji takiego płotu. Tylko wówczas zdołamy upajać się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszelkie prace konserwujące ogrodzenie z drzewa wypada zacząć od odpowiedniego oraz sumiennego przygotowania towaru na płot, dlatego że od tego uzależniony jest efekt końcowy naszych robót. Przed zastosowaniem produktów do osłony oraz dekoracji ogrodzeń z drzewa istotne jest ocena, czy drewno jest czyste, suche i czy nie dźwiga symptomów biokorozji. Wówczas po zakończeniu obróbki drzewa na ogrodzenie możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, głównie w przypadku gołego drewna ogrodzeniowego, winniśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu technicznego, który chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz owadami. Kiedy asekurujemy już nasze płot przed progresem biokorozji, wypada nanosić następne preparaty, które zabezpieczą je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeśli pożądamy utrzymać naturalny kolor drewna naszego ogrodzenia, powinniśmy użyć achromatyczny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu określonego atramentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący względnie lakierobejcę.

W pierwszym wypadku preparat konserwujący wsiąknie w drewno, zabezpieczy płot od wewnątrz, ale nie wytworzy na jego powierzchni osłonowego filmu. Zabezpieczone w ten sposób ogrodzenie pozostanie matowe i naturalne w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej i trwalszej ochronie płotu, winniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na powierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki efektywniej niż w przypadku impregnatu zabezpieczy ogrodzenie przed ujemnym działaniem warunków atmosferycznych.

Jak widać aby ogrodzenia z drewna były trwałe należy przeznaczyć im mnóstwo uwagi i troski.

Zgoła inaczej jest w przypadku płotów plastikowych. Ten typ ogrodzeń jest w całości wytrzymała na czynniki atmosferyczne na skutek czego nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia z plastiku nie podlegają również biokorozji w następstwie tego służą swoim właścicielom przez wiele lat.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz